Wolontariusze


Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie (źródło: Wikipedia)

Nad sprawną organizacją Biegu Zbąskich, biegów dziecięcych, młodzieżowych czuwają rzesze przeszkolonych wolontariuszy, bez których pomocy i zaangażowania impreza nie mogłaby się odbyć w tym wymiarze. 
Wolontariusze pracują na parkingach, kierując zawodników na wolne miejsca, sprzedają losy, pracują w depozycie, robią foto- i wideorelacje, na punktach odżywczych czuwają nad odpowiednim podawaniem wody i izotoników, inni z samego rana oznaczają trasę biegu. Nie sposób tu wymienić wszystkich, ale pracę Wolontariuszy trudno przecenić!
Nie można też zapomnieć o nauczycielach ze zbąszyńskich i okolicznych szkół, którzy także w swoim wolnym czasie pomagają organizatorom.

 


Od wielu już lat największą rzeszę wolontariuszy stanowi młodzież z miejscowego Liceum Garczyńskiego (www.lozbaszyn.oswiata.org.pl), także zrzeszonych w UKS OLIMPUS (www.uksolimpus.zafriko.pl) .
Mamy nadzieję, że w tym roku znowu będziemy mogli na Państwa liczyć!
KAŻDA PEŁNOLETNIA OSOBA MOŻE ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM I POMÓC NAM W ORGANIZACJI BIEGU.
SZUKAMY OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH
, którzy chcą mieć satysfakcję z robienia rzeczy pożytecznych dla innych, więc jeśli możesz, zgłoś się jak najszybciej!

 

 

KONTAKT:
Dyr. ZCSTiR, Tomasz Szczechowicz: centrumsportu-zbaszyn@wp.pl
TKKF „Łabędź” Zbąszyń,  Anita Rucioch-Gołek: rutaisia@poczta.onet.pl